Продавець ModnoDoma розвиває свій бізнес на Prom.ua 4 роки.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
254 відгуків
promo_banner

Що таке віскоза

Чи ви пам'ятаєте старий фільм "Дівчата"? В одній зі сцен герой запитує героїню: "Думаєш, твої рукавички з вовни? Немає, ялинка! А мій шарф?" "Теж ялинка?" - підказує героїня. "Ні, сосна!"... Герой говорив чисту правду. В середині 20-го століття в текстильній промисловості вже широко використовувалася перероблена деревина. Її часто називали бумазеей. Звідси, до речі, і назва галузі - бавовняно-паперова. Як же з'явився цей чудовий матеріал?

Вперше процес створення віскози був описаний англійцем Мерсером в 1844 році! Але виробництво налагодили тільки в 1892 році так само в Англії, але вже інші хіміки: Крос, Бевін і Бідл. Добували цей матеріал шляхом хімічної обробки дерев'яних тирси. Виходило тягуче смолиста речовина, яку назвали "віскоза", тобто в'язка. Віскозна маса, витягнута в нитку, ставала пружною, з привабливим шовковим блиском. Новинка швидко завоювала популярність у всьому світі. Тканина виходила легка, м'яка на дотик, лягала красивими фалдами, переливалася безліччю колірних відтінків. Загалом, куди не глянь - суцільні плюси. А так, звичайно, не буває.

Величезним недоліком віскози стала її недовговічність. Віскозні вироби швидко втрачали форму, рвалися, після декількох прань розповзалися буквально на очах. Від виробів з чистою віскози довелося відмовитися. Але пропала вона з ринку? Ні!

Віскозу почали змішувати з іншими волокнами: бавовною, льоном, вовною. Завдяки віскозі вироби стали більш еластичними, приємними (шовковистим) на дотик. Із задоволенням такі матеріали освоювали модельєри всього світу. Адже тканина з додаванням віскози дозволила створювати і нові конструкції в одязі.

Сьогодні віскоза присутній практично у всіх текстильних виробах: від натільної білизни до штучного хутра. Особливо актуальна віскоза у виробництві домашнього одягу. Безсумнівні переваги віскози: її натуральність, те, що вона добре вбирає вологу, дихаюча, гіпоалергенна, не електризується, і головне, практично не відчувається на тілі. Остання властивість віскози особливо добре для нічних сорочок, піжам, домашніх суконь. Як вже згадувалося, віскоза - це практично друга шкіра. Лягає вона так само, що для деяких може стати приводом для комплексів. Тканина буквально "затікає" у всі опуклості, ямки і нерівності тіла. Кажуть в віскозі видно не просто кожен съеденый шматочок, але і кожен випитий ковточок. У нашій компанії впевнені: кожна жінка прекраскна. Але якщо хочеться задрапірувати недоліки, то віскоза їх швидше підкреслить. Краще вибирати одяг з мінімальним додаванням віскози.

Догляд за віскозними виробами так само не простий. В ідеалі це ручне прання без застосування агресивних миючих засобів. В крайньому випадку - машинне прання у воді не більше 30°, без віджимання. Речі з віскозою непогано переносять сушку на мотузці, але в ідеалі їх краще сушити в горизонтальному положенні. Гладити віскозу треба з виворітного боку, під паром, в режимі "шовк"..

Інші статті
  • Бавовна
    Бавовна
    У цій статті ви дізнаєтеся про історію бавовни, його основні властивості та правила догляду за виробами з бавовни.
    Бавовна

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner